Era Rusi & GBMC
  Gjuju
 
Votoni per kete kenge:   Votimi per kete kengtar eshte mbyllur.
 
 
Teksti i kenges Autoret dhe historiku Galeria e artistit  
GBMC – Me a bad man in town tonigh, you know
I’meeting this bad girl, you know

Era - Ai don me ma puth synin mu c’do nate
Ai don me dal me mu e me m’cu nalt
Une s’po du me dit mo a jom tu gabu
Andaj gjuju, gjuju, gjuju sa m’ke ktu

Ai po menon se une nuk jam ka e di
Ty shume per mu sonte osht tut a ni
Hey baby gjujem c’ka po prêt mo shume
Ama ama ama synin se pot a du une
e-o-e gjuju e-o-e
gjuju e-o-e…

Ref: GBMC - Getcha, getcha, getcha tonight
pull up, pull up, pull up, pull up
baby, baby you are mine
pull up, pull up bad man in town

Era - Ai po afrohet doren me ma lshu
Ai po don pak e pak mu me m’tranu
Ai sonte po don mu me m’lan pa gjume
Ama ama ama synin se spo du ma shume

Ai po menon se une nuk jam ka e di
Ty shume per mu sonte osht tut a ni
Hey baby gjujem c’ka po prêt mo shume
Ama ama ama synin se pot a du une
e-o-e gjuju e-o-e
gjuju e-o-e…

Getcha, getcha, getcha tonight
pull up, pull up, pull up, pull up
baby, baby you are mine
pull up, pull up bad man in town

GBMC - bad man, bad man, bad man pull up
Era – Ai ma puth synin c’do nate
GBMC - bad man, bad man, bad man pull up
Era – Ai po m’con nalt shume nalt
GBMC - bad man, bad man, bad man pull up
Era – Andaj gjuju, gjuju ktu
GBMC - bad man, bad man, bad man pull up
Era – Ama synin se pot a du
GBMC - bad man, bad man, bad man pull up
Era – Ai ma puth synin c’do nate
GBMC - bad man, bad man, bad man pull up
Era – Ai po m’con nalt shume nalt
GBMC - bad man, bad man, bad man pull up
Era – Hey baby gjuju ktu
GBMC - bad man, bad man, bad man pull up
Era – Ama synin se pot a du…
 
           
Na ndiq ne rrjetet sociale:
           
Extra
 
 
Lajme nga Artistet
Besa: “Kenga Magjike”, nje gur i cmuar ne karrieren time muzikore
Nje artiste gjithmone ne ngjitje, me nje karriere muzikore te qendrueshme, Besa tregon se ky festival ka qene ogur dhe frymezim ne karrieren e saj. 

Teksa jemi ne pritje te festivalit “Kenga Magjike 2014”, ky event muzikor ka ende ne fuqi “mbretereshen” e trofeut te nje viti me pare. Nje artiste gjithmone ne ngjitje, me nje karriere muzikore te qendrueshme, Besa tregon se ky festival ka qene ogur dhe frymezim ne karrieren e saj.

Ke jetuar me shume emocion momentin, kur u shpalle fituese? Nuk e prisje, apo ndoshta nuk kishe besim ne menyren se si do te votonin koleget? 

E kam jetuar me emocion cdo etape te festivalit “Kenga Magjike” vitin e kaluar. Qe nga prezantimi i kenges deri ne finalen e triumfit. Kam mesuar nder vite t’i kursej pritshmerite ne gara, te fokusohem tek puna dhe kurimi me dashuri i cdo detaji. “Kenga Magjike” eshte nje gare e forte dhe e veshtire; ndaj dhe ja vlen! Lumturia ishte e amplifikuar edhe nga fakti, qe vleresimi erdhi nga koleget :)

Cfare impakti ka patur ne karrieren tende kupa e kenges magjike?

“Kenga Magjike” ka qene nje festival qe e kam dashur shume gjithnje. Te fitosh Kengen Magjike eshte nje arritje me peshe per nje artist; nje gur i cmuar ne karrieren time muzikore!

Kur do ta kemi Besen serish ne festival?

Shpresoj te qendroj larg per disa kohe.. (Qesh)

Pas klipeve dhe kengeve shume interesante, cfare projektesh presim ne vijim nga Besa?
Projekte te reja…Kam deshire te kem nje tjeter vit dinamik ne karriere.
Po punoj intensivisht per te sjelle projekte dhe produksione gjithnje e me te bukura. “Kenga Magjike” ka qene nje ogur i mbare per mua dhe frymezimin tim.. (Qesh)

 
Gaetano Castelli: “Kenga Magjike këtë vit fluturon”
“Kënga Magjike” këtë vit fluturon. Kështu shprehet mjeshtri italian i skenës, Gaetano Castelli duke iu referuar skenografisë së festivalit. 

“Kënga Magjike” këtë vit fluturon. Kështu shprehet mjeshtri italian i skenës, Gaetano Castelli duke iu referuar skenografisë së festivalit. Por ai është i kursyer në detaje duke dashur të ruajë surprizën, ndonëse bashkë me skuadrën e tij tashmë e kanë finalizuar projektin. Teksa flet për bashkëpunimin 6-vjeçar me festivalin “Kënga Magjike”, mjeshtri Castelli shton: “Gjithnjë e më shumë kemi ardhur duke u rritur, duke parë drejt së ardhmes”. Nisur nga ky pohim, duket se skenografia e këtij viti do të na sjellë vërtet surpriza, ndërsa mjeshtri i RAI-t shton me humor, se kolegët e tij italianë janë “ziliqarë” për këtë bashkëpunim të veçantë.

 
 
 
Degjo i pari kenget e festivalit duke shkarkuar aplikacionin tone mobile (Android).
 
  Mbeshtesin festivalin
     
 
  Galeria
     
 
 
 
Copyright © 2013 - Kenga Magjike. All Rights Reserved.  
Vizito faqet e sponsorave tane!
Created by IMPULS