Xhejsi Jorgaqi & Çartani
  Vetem kujtohu
 
Votoni per kete kenge:   Votimi per kete kengtar eshte mbyllur.
 
 
Teksti i kenges Autoret dhe historiku Galeria e artistit  
Se krejta ca i pata me ty, tash une i due prape
Edhe nata vjen e prej gjumit m’con, ju nuk me le rehat
Ti je ajo qe zemra jeme do
Ti jo mos shko se du me te pas ngat
Ti vec mendo se pa ty jo nuk bo
E kohen qe kalum ti mos e harro
Zemer kujtom sa here do te marri malli
Se u bo kohe pa ti pa ata sy
E kujto diten qe u ndam nga halli
Se si ateher une du me kon me ty
E zemer kallzom ti kur do tradhetohesh
A do doje kohen mbrapa me kthy
Dhe pse me tjetrin sot perqafohesh
Une po t’pres dhe pse zemren ma ke thy.

Zemer kujtom sa here do te marri malli
Se u bo kohe pa ti pa ata sy
E kujto diten qe u ndam nga halli
Se si ateher une du me kon me ty
E zemer kallzom ti kur do tradhetohesh
A do doje kohen mbrapa me kthy
Dhe pse me tjetrin sot perqafohesh
Une po t’pres dhe pse zemren ma ke thy
 
           
Na ndiq ne rrjetet sociale:
           
Extra
  Rregullat e pjesemarrjes!
Degjo i pari kenget e festivalit duke shkarkuar aplikacionin tone mobile (Android).
 
  Mbeshtesin festivalin
     
 
  Galeria
     
 
Sondazh
Cfare do t'ju pelqente te gjenit ne faqen ne internet te "Kenga Magjike"?
 
Me shume foto
Me shume video
Pak Gossip
Eventet e Kengetareve
 
 
 
 
Copyright © 2013 - Kenga Magjike. All Rights Reserved.  
Vizito faqet e sponsorave tane!
Created by IMPULS