Sheila Haxhiraj
  Te ndiej
 
Votoni per kete kenge:   Votimi per kete kengtar eshte mbyllur.
 
 
Teksti i kenges Autoret dhe historiku Galeria e artistit  
Për një moment as dielli s’po ngroh
Një ylber pa ngjyra shoh
Diku tjetër endesh I lirë
Drejt një rruge që s’ka më kthim.

Zemra ime më rreh fortë
Gjumi s’më merr
A thua jam në ëndërr a realitet
Engjelli mbrojtës ky je ti
Engjelli im do jesh gjithmonë.

Ky boshllëk që po ndiej
Ky vend bosh, por ti nuk je
Të ndiej, të ndiej
Shpirti im ty të thërret
Ti je aty dhe pse s’të prek
Të ndiej, të ndiej.

Sa herë zhytem në vetmi
Kujtimin tënd nuk mund ta fshi
Shumë për ty unë mall po ndiej
Një përqafim po lutem ta kem dhe një herë.

Ti je aty dhe pse s’të shoh
Dua të bërtas, por është e kotë
Engjelli mbrojtës, ky je
Engjelli im do jesh gjithmonë.

Ky boshllëk që po ndiej
Ky vend bosh, por ti nuk je
Të ndiej, të ndiej
Shpirti im ty të thërret
Ti je aty dhe pse s’të prek
Të ndiej, të ndiej.

Të kërkoj, të mendoj,
Je forca ime, ti jeton
Të ndiej, të ndiej.
 
           
Na ndiq ne rrjetet sociale:
           
Extra
 
 
Lajme nga Artistet
Gaetano Castelli: “Kenga Magjike këtë vit fluturon”
“Kënga Magjike” këtë vit fluturon. Kështu shprehet mjeshtri italian i skenës, Gaetano Castelli duke iu referuar skenografisë së festivalit. Por ai është i kursyer në detaje duke dashur të ruajë surprizën, ndonëse bashkë me skuadrën e tij tashmë e kanë finalizuar projektin. Teksa flet për bashkëpunimin 6-vjeçar me festivalin “Kënga Magjike”, mjeshtri Castelli shton: “Gjithnjë e më shumë kemi ardhur duke u rritur, duke parë drejt së ardhmes”. Nisur nga ky pohim, duket se skenografia e këtij viti do të na sjellë vërtet surpriza, ndërsa mjeshtri i RAI-t shton me humor, se kolegët e tij italianë janë “ziliqarë” për këtë bashkëpunim të veçantë.  
 
 
 
Degjo i pari kenget e festivalit duke shkarkuar aplikacionin tone mobile (Android).
 
  Mbeshtesin festivalin
     
 
  Galeria
     
 
 
 
Copyright © 2013 - Kenga Magjike. All Rights Reserved.  
Vizito faqet e sponsorave tane!
Created by IMPULS